لطفا چند لحظه صبر نمائید

اسید بنزوئیک Benzoic acid


موجود نیست

متاسفانه این کالا در حال حاضر موجود نیست. می‌توانید از محصولات مشابه این کالا دیدن نمایید

نقد و بررسی بازگشت

معرفی و کاربرد اسید بنزوئیک:

اسید بنزوئیک، یک ترکیب آلی سفید و کریستالی متعلق به خانواده اسیدهای کربوکسیلیک است که به طور گسترده به عنوان نگهدارنده غذا و در ساخت انواع مواد آرایشی، رنگی، پلاستیکی و مواد دافع حشرات استفاده می شود. این ماده در بسیاری از گیاهان به طور طبیعی به وجود می آید و به عنوان یک واسطه در بیوسنتز بسیاری از سوخت و ساز های ثانویه موجودات زنده های عمل می کند. نمک آن با نام سدیم بنزوات به عنوان نگهدارنده های مواد غذایی استفاده می شود و اسید بنزوئیک خوراک مهم برای سنتز صنعتی بسیاری از مواد آلی دیگر است. 

از بنزوئیک اسید در ساخت داروها نیز استفاده می شود. اسید بنزوئیک یکی از ترکیبات پماد ویتفیلد است که برای درمان بیماری های قارچی پوستی مانند تینیا، کرم حلقوی و پای ورزشکار استفاده می شود. بنزوئیک اسید به عنوان اصلی ترین ترکیب بنزوئین صمغی، ماده اصلی در تنتور بنزوئین و حبوبات Friar است. چنین محصولاتی از سابقه طولانی استفاده به عنوان ضد عفونی کننده های موضعی و ضد احتقان های استنشاق استفاده می کنند. 

از این ماده به عنوان پیش ماده بنزوات سدیم و مواد نگهدارنده غذایی استفاده می شود. اسید بنزوئیک و نمک های آن به عنوان نگهدارنده های غذایی استفاده می شود، که توسط شماره های E E210 ، E211، E212 و E213 نشان داده می شود.
 

فروش اسید بنزوئیک:

"ای آز" فروشگاهی فعال در حوزه فروش اینترنتی مواد شیمیایی آزمایشگاهی-صنعتی و ملزومات و تجهیزات آزمایشگاهی-پژوهشی می باشد که آماده فروش اسید بنزوئیک با  بهترین قیمت و کیفیت ممتاز در گرید های مختلف آزمایشگاهی، غذایی و صنعتی از معتبرترین منابع چینی، هندی و اروپایی در بسته بندی های: 5 گرمی، 10 گرمی، 25 گرمی، 50 گرمی، 100 گرمی، 250 گرمی، 500 گرمی، 1 کیلو و 25 کیلویی به پژوهشگران، دانشگاهیان، صنایع و کارخانجات است.
 

خرید اسید بنزوئیک:

شما می توانید اسید بنزوئیک را با قیمت مناسب از فروشگاه اینترنتی "ای آز" در بسته بندی های متنوع تهیه کنید. برای این منظور، از بخش " افزودن به سبد خرید" اقدام به ثبت سفارش کالای مورد نظر بکنید.
مشخصات فنی بازگشت
CAS Number
65-85-0
نام لاتین
Benzoic acid
فرمول شیمیایی
C7H6O2
جرم مولکولی
122.123 g/mole
چگالی
1.2659 g/mL
دمای ذوب
122 °C
دمای جوش
250 °C
محلولیت
کم محلول در آب، محلول در اتر، استون و الکل
شکل ظاهری
پودر کریستالی بی رنگ
لطفا چند لحظه صبر نمائید
مقایسه 0 انصراف